Centrum pomocyPomoc
Srebro
Oszczędzanie w srebrze

Prosimy wybrać srebro jako cel oszczędzania.
Wraz z każdym zakupem zostaną Państwu przyporządkowane części dużych sztab srebra.

Oszczędzanie w srebrze
Metal szlachetny o właściwościach antybakteryjnych

z powodu właściwości bakteriobójczych srebro jest tak ważne dla zastosowań w medycynie. Przemysł korzysta z tego antybakteryjnego działania np. w lodówkach i pralkach. Już starzy Egipcjanie znali te właściwości i magazynowali wodę pitną w naczyniach pokrytych srebrem.

Najwyższa przewodność elektryczna wśród metali

Srebro posiada najwyższą przewodność elektryczną i cieplną spośród wszystkich innych metali oraz jest wbudowane w każdym aucie, telefonie komórkowym i włączniku światła. Srebro nie utlenia się i jest w przemyśle niezastąpiony.

Srebro wyczerpuje się

Srebro zyskuje na tym, że jedynie w niewielkiej części traktowane jest jako metal inwestycyjny oraz że największa część jego rocznej nowej produkcji wykorzystywana jest w celach przemysłowych.

„Srebro jako metal pilnie potrzebny i wyczerpujący się nie jest właściwie oceniany i dlatego stanowi wyjątkową szansę".
Ted Butler – analityk srebra
Rezerwy srebra kończą się

Srebro nie może być wydobywane w nieograniczonej ilości. Łączna ilość możliwa jeszcze do wydobycia szacowana jest na ok. 510.000 ton i wystarczy przy niezmiennym wydobyciu na ok. 20 lat.

Popyt na srebro rośnie

Globalny niedobór wody prowadzi do tego, że opracowuje się nowe metody jej pozyskiwania, w których to wykorzystuje się srebro. Rosnąca liczba ludności na całym świecie potrzebuje sprzętu elektrycznego, rośnie także zapotrzebowanie srebra w przemyśle medycznym.

Do dalszych obszarów zastosowania należą instalacje solarne. Energia słoneczna jest nową rozwijającą się dziedziną, w której w przyszłości wzrośnie zapotrzebowanie na srebro.